NOVA KOMUNISTICKA PARTIJA SRBIJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

reforma komunistickih ideja

Ići dole

reforma komunistickih ideja Empty reforma komunistickih ideja

Počalji  sinisa95 Pet Nov 27, 2009 12:33 pm

Da bi socijalizam ponovo zaziveo potrebna je ozbiljna izmena osnovnih principa kao sto je drustvena imovina sto vise nije prihvatljivo u danasnjem drustvu i takve ideje nece biti ni podrzane.Znaci mora da se prihvati postojanje privatnika i privatne imovine ali stvoriti uslove da privatnici izdvajaju znacajna sredstva za resavanje socijalnih pitanja.Treba da se formiraju kompanije u vlasnistvu drzave,ministarstava ili stranke koje ce sav profit plasirati za potrebe drustva a ciji ce osnivacki kapital biti donacije privatnih komkpanija. Dakle mora se stvoriti socijalno orijentisan kapitalizam sto je jedino moguce ozbiljno resenje koje bi moglo dobiti siru podrsku javnosti.

sinisa95
Gost


Nazad na vrh Ići dole

reforma komunistickih ideja Empty Reforma komunistickih ideja

Počalji  samoupravljac Sub Nov 28, 2009 9:44 am

Druze Sinisa imas vrlo zanimljiv pristup komunistickim i socijalistickih ideja. Ako bismo sve to tako primenili bojim se da bi to bio neki cudan sistem u drzavi i mislim da se ne bi znalo ko u kom sistemu radi. Slazem se da to ne bi mogao da bude onaj komunizam kavog ga mi poznajemo ili ga se secamo ali izvorne ideje moraju da se uklope u danasnjicu. Naravno da ne treba gusiti privatnike ali im ne treba poklanjati ono sto su generacije teskom mukom sticale. Ako zele da budu privatnici neka sami stvaraju imovinu a ne da otimaju ono sto su svi stvarali. Sutra je 29. novembar dan republike SFRJ koja je meni u najlepsoj uspomeni, nekada smo slavili rekorde na taj dan, otvarali nove fabrike, skole, puteve...a danas nista, sve se rasprodaje i zatavra a ljudi ostaju bez posla, toga u socijlizmu ne sme biti, za to se moramo boriti. Ako na ovaj tvoj nacin reformisemo komunizam onda ga necemo ni imati. Reforme da ali ovoliko i ovako NE. Sretan dan republike svi komunistima i iskrenim Jugoslovenima!!! lol! lol! lol!

samoupravljac

Broj poruka : 20
Godina : 60
Lokacija : KG
Datum upisa : 17.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

reforma komunistickih ideja Empty komentar

Počalji  gnikolic Uto Jan 26, 2010 4:10 am

Ne slazem se. Komunizam bi bio samo sredstvo pritiska na "kapitaliste". Komunizam je ideja koja vlada i koja treba da opstaje. Samoupravljac je u pravu. Mi nemamo kapitaliste, mi nismo ravnopravni, i smislu toga da se stekne kapital. Najgori otpadnici komunizma koji su zajebali komunizam da bi postali milijarderi danas, u ovoj zemlji kroje stvarnost. "Vedre i oblače". Komunizam je moguc samo u stvarnosti. Kapital i profit su apsolutni gospodari sveta. Nemamo vlast nad sobom. Sve smo prodali. A danas sebe prodajemo, krckamo to, bar oni koji još imaju šta da prodaju.

Mislim da je jedno od retkih drustava koje je bilo nalik komunizmu bilo drustvo severnoamerickih indijanaca. I kako su prosli? Bukvalno su istrebljeni od anglosaksonaca. Oni(indijanci) u svom jeziku nisu imali prisvojne zamenice sto je svakako zestoko iritiralo anglosaksonce. Kao narod otpadnika i odbeglih od raspeca, plamena, lomace. Oni sebe mnogo vise od pripadnika drugih naroda projektuju prema van, tj. prema vlasnistvu. Indijanci su imali shvatanje da je Bog jedini vlasnik prirode, ljudi, njihovih tela, i da je sve to jedinstveno, kako je to iritiralo duh anglosaksonski. U jednom predgovoru knjige Ljubodraga Simonovica o fasistickoj prirodi olimpijskog pokreta imate poslednji govor jednog indijanskog poglavice gde se ogleda ta jeziva razlika izmedju tih "threatened quakes" koji rushe, unistavaju razaraju, zajednicu i ravnotezu izmedju Boga, ljudi, prirode, gde je za njih sve novac, zlato, i indijanaca. Dakle taj duh bi trebalo dokinuti na odredjeni nacin. A sta reci o Srbima koji se bore za granice iz doba cara Dušana. Veličaju zbilja i uznose vrednosti koje su prevaziđene, hiljadama godina, pa ih još deklarišu kao "pravu" veru. A za druge tvrde čak i da ne postoje. Tužno je to.

Gde je početak gde je kraj. I šta reći ima li šanse za takvo društvo. To bi trebalo biti u svakom slučaju društvo bez partije, zašta su pretpotstavke sve veće i veće, pre svega zbog novih načina komunikacije između ljudi, Računar bi mogao biti sredstvo "približavanja", ali svakako da bi i pored toga trebalo raditi na komunikaciji.

gnikolic
Gost


Nazad na vrh Ići dole

reforma komunistickih ideja Empty Re: reforma komunistickih ideja

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu