NOVA KOMUNISTICKA PARTIJA SRBIJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav iz Australije

3 posters

Ići dole

Pozdrav iz Australije Empty Pozdrav iz Australije

Počalji  jastreb Sub Apr 25, 2009 3:32 am

Zdravo drugovi zemljaci,

POzdrav iz daleke Australije ! Dosao sam ovde u potrazi za " boljim zivotom " nakon 4 godine zakljucio sam da toga nema na ovom svetu. Zivotni standard ovde jeste kud i kamo veci nego u Srbiji, sto ne znaci da je situacija idealna. Posebno su pogodjeni radnici u gradjevinarstvu ( construction industry ) i rudarstvu ( mining - resources sector ) . Pogotovo u Zapadnoj Australiji obicno se radi 12 sato dnevno , smene su po 2 nedelje u kampu, radeci 12 sati dnevno, zatim imate jednu nedelju slobodno - idete kuci ( Perth i okolina ) . Neke smene su manje " bolne " - 8/6 dana ili 9/5 dana ali opet od velikog uticaja na nacin zivota a posebno na familije radnika : vise od polivine , a ja bih rekao skoro 2/3 radnika ima tzv. " broken family " to jest razvedeno je . Mnogi od njih ne mogu da vide svoju decu godinama.
Da ne pominjem koliko je ljudi , otkako je pocela ova financijska kriza izgubila posao, koliko je ljudi izgubilo kuce je nisu mogli blaogovremeno da otplacuju kredite za kuce ( tzv. morgage ) ! Za nepoverovati je kolike su cene npr. zemljista ovde u Australiji , zemlji velicine Evrope u kojoj zivi samo 20 - ak miliona stanovnika!
Medjutim, svega toga je svesna Komunisticka partija Australije. Ja sam bio na jednom njihovom sastanku u ogranku partije u Pertu ( zapadna Australija ) , pitali su me za Novu Komunisticku Partiju Srbije , da su saznali za vas na website-u , tako da znate da ste poznati u svetu.
da skratim, moje iskustvo, zivota i rada u tri razlicita drustveno - ekonomska sistema ( socijalizam, tranzicija i kapitalizam ) nedvosmisleno mi stavljaju do znanja da je socijalizam najbolja alternativa za radnicku klasu, sto , cini me , potvrdjuje i novonastala svetska finansijska kriza.
Ono sto mene ne raduje ,konretno vezano za politicku situaciju u Srbiji, jeste to sto postoji vise komunistickih partija, smatram da bi trebala da postoji samo jedan aprtija ili da bar postojece partije budu ujedinjene u jedan savez, " savez komunistickih partija " ili " radnicki savez " ili ts. Nadam se da se slazete sa mnom ?
Puno drugarskih pozdrava, i ... nemojte misliti da na kapitalisitckom zapadu cvetaju ruze .

jastreb

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav iz Australije Empty Pozdrav iz Australije

Počalji  samoupravljac Sub Apr 25, 2009 4:29 pm

Druze Jastrebe odavno je radnickoj klasi jasno sta je izgubila ali jos uvek nema prvog medju komunistima Srbije koji bi poveo radnike i narod. Osim toga danasnja vlast sve cini da se ovaj pokret sto vise ocrni. Ni ja nisam zadovoljan kako komunisti nastupaju, jos uvek su razjedinjeni kao da svako zeli biti prvi a to je nemoguce. Nadam se da ce se uskoro odrzati pravi kongres ujedinjenja svih komunista Srbije na kome ce biti izabran novi generalni sekretar Saveza Komunista Srbije. To je moja velika zelja kao i tvoja Jastrebe. Jedini spas za narodne mase Srbije bio bi taj korak koji komunisti moraju da naprave (nikakve koalicije). Treba ocekivati i veliki otpor novih bogatasa a njih nije mali broj i imaju moc u rukama a to je novac i danasnji politicari na vlasti. Nece biti lako ali mora se krenuti i biti spreman na sve. Moramo se pozabaviti danasnjom omladinom koja je iskljucena iz svi desavanja, okruzeni su drogom, kockom, kladionicama, preuzimaju ih razne sekte, nocnim zivotom i dnevnim gubitkom zivota. Oni moraju biti prioritet u ukljucivanju u drstveni zivot. SMRT FASIZMU I KAPITALIZMU SLOBODA NARODU!!! Arrow Arrow Arrow

samoupravljac

Broj poruka : 20
Godina : 60
Lokacija : KG
Datum upisa : 17.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav iz Australije Empty Re: Pozdrav iz Australije

Počalji  jastreb Pon Apr 27, 2009 8:32 am

samoupravljac ::Druze Jastrebe odavno je radnickoj klasi jasno sta je izgubila ali jos uvek nema prvog medju komunistima Srbije koji bi poveo radnike i narod. Osim toga danasnja vlast sve cini da se ovaj pokret sto vise ocrni. Ni ja nisam zadovoljan kako komunisti nastupaju, jos uvek su razjedinjeni kao da svako zeli biti prvi a to je nemoguce. Nadam se da ce se uskoro odrzati pravi kongres ujedinjenja svih komunista Srbije na kome ce biti izabran novi generalni sekretar Saveza Komunista Srbije. To je moja velika zelja kao i tvoja Jastrebe. Jedini spas za narodne mase Srbije bio bi taj korak koji komunisti moraju da naprave (nikakve koalicije). Treba ocekivati i veliki otpor novih bogatasa a njih nije mali broj i imaju moc u rukama a to je novac i danasnji politicari na vlasti. Nece biti lako ali mora se krenuti i biti spreman na sve. Moramo se pozabaviti danasnjom omladinom koja je iskljucena iz svi desavanja, okruzeni su drogom, kockom, kladionicama, preuzimaju ih razne sekte, nocnim zivotom i dnevnim gubitkom zivota. Oni moraju biti prioritet u ukljucivanju u drstveni zivot. SMRT FASIZMU I KAPITALIZMU SLOBODA NARODU!!! Arrow Arrow Arrow

Pozdrav druze samoupravljac. Ono sto ja mislim, moramo zbiti svoje redove, komunisti moraju da zaborave na licna neslaganja i sujete, ne moraju sve partije da se utope u jednu , ali bar da se formira neka vrsta saveza pa da ujedinjeni izadju na izbore. takodje na globalnom planu potrebno je ponovo formirati internacionalu! Npr. socijalisticka internacionala vec postoji,medjutim mislim da su socijalisti kao i socija-demokrate razocarenje i da su odustali od puta u socijalizam. Oni bi samo da vrse kozmeticke izmene postojeceg kapitalistickog poretka. Cak i SPS u vreme Milosevica je prilicno balansirao, tajkuni su se pojavili u tom periodu, dok danasnji SPS Ivice Dacica bi mogao da se uhvati za ruku sa neoliberalima. Sta reci kad je i jedan DS u socijalistickoj internacionali!? Takodje, sindikati su takodje razocarenje, bar sto se Srbije tice, Samostalci su uvek bili uz vladajucu partiju ( " kako vetar duva " ) dok je Nezavisni - otvoreno za liberalnu opciju i godinama je bio protiv socijalista - oni su i rusili socijaliste. Tako da komunisti ostaju jedina snaga koja moze da se bori za interese radnicke klase !
Narod im je 2000-te poverovao , narod je mislio da zele da vrate 80-te godine, tek sada se vidi da je to bio korak unazad. Ja bih samo da dodam- u Srbiji jos ne vlada tvrd kapitalizam americkog tipa , sta reci kad radnicka klasa u zemlji kao sto je Australija stenje pod pritiskom multinacionalnog kapitala i burzoazije, sta tek moze ocekivati Srbija ?!
Zato podrzavam svaku akciju komunista da miroljubivim sredstvima politicke borbe pokusa da vrati socijalizam . Smatram da je prvi korak ujedinjenje komunista u Srbiji a kasnije i na citavom prostoru bivse SFRJ , nakon toga agitacija medju radnickom klasom , radnicka klasa mora da se vrati i prepozna Komunisticku Partiju kao svoju avangardu ! Na globalnom planu restauracija Komunisticke Internacionale !
Drugarski pozdrav - SMRT FASIZMU I KAPITALIZMU !
drug Jastreb

jastreb

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav iz Australije Empty Re: Pozdrav iz Australije

Počalji  Admin Uto Apr 28, 2009 3:49 pm

Pozdrav svima! Pozdrav Australiji i drugu jastrebu. Drago nam je sto smo poznati u svetu. Borimo se do posldnje kapi da komunisti u Srbiju uspeju u svojoj ideji. Kakav je stav komunisticke partije Australije nama i kako se KP Australije kotira u Australiji? Pozdrav!
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 164
Datum upisa : 01.03.2008

http://www.novikomunisti.bloger.hr/

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav iz Australije Empty Re: Pozdrav iz Australije

Počalji  jastreb Sre Apr 29, 2009 8:30 am

Admin ::Pozdrav svima! Pozdrav Australiji i drugu jastrebu. Drago nam je sto smo poznati u svetu. Borimo se do posldnje kapi da komunisti u Srbiju uspeju u svojoj ideji. Kakav je stav komunisticke partije Australije nama i kako se KP Australije kotira u Australiji? Pozdrav!

KP Australije nema mnogo uspeha na izborima, delom zahvaljujuci tome sto nema veliku podrsku medija, jer su za medije ovde potrebne velike pare. Na poslednjim izborima ( decembra 07 ) zajedno sa sindikatiima podrzali su Laburiste ( Premijer Kevin Rad ) koji su potuklli LIberale ( Dzon Hauard ) . dakle, laburisti su malo levlja opcija u odnosu na Liberale, malo se vise zalazu za prava radnicke klase, ali jos uvek daleko od uvodjenja socijalizma.
Sta mene dovodi komunistima ? Jednostavno zakljucio sam da su naglobalnom planu potrebne promene, da je kapitalizam prakticno mrtav. da ce mozda moci jos malo da se odrzava, ali uz velike zrtve , i da su jedina snaga koja zeli i tezi drasticnim promenama - komunisti.
Mislim da bi bilo neophodno formirati internacionalu- koumunisti moraju biti ujedinjeni na globalnom planu, zato sam i poceo sa svojim ucescem na ovom sajtu - za sada bih mogao da radim na povezivanju komunista iz Srbije i Australije. Dobro bi bilo uciti na greskama socijalizma u SFRJ, zasto je doslo da pada, i izvlaciti zakljucke za buducnost, koje zamke treba izbeci.
Takodje, ako bi formirali internacionalu, koumnisti bi na globalnom planu mogli da prave strategiju, nama je potrebno uvodjenje socijalizma u jos nekim zemljama, po mogucstvu velikim, koje bi kasnije pomogle malim zemljama. Npr. Australija ne verujem da moze biti predvodnik novih socijalistickih revolucija, kao ni Srbija, ali mogla bi Rusija ili Brazil ! Tako da bi komunisti preko internacionale mogli da se fokusiraju na ostvarivanje ciljeva korak po korak- npr. restauracija socijalizma u Rusiji. Kada bi se to ostvarilo onda bi nova, " Socijalisticka Republika Rusija " ili SR Brazil , mogli da pomognu komuniste u svetu ! To je moja zamisao . U Srbiji, kao i u Australiji, po meni komunisti bi morali da rade na ujedinjenju, a zatim, na uvecanju broja clanstva. Mora se dokazati radnickoj klasi da moze da pobedi , ali da je za pobedu potebna masovnost. Jer burzuji imaju sve ostalo: novac, medije, moc, pozicije, svalerke .... da bi ih pobedili , ne 5 % , ne cak ni 50m% ja bih rekao 80 -90 % radnicke klase mora da stane iz komunista i da prethodno reppozna komuniste kao svoje predvodnike i avangardu i borce za radnicka prava !
drug jastreb je govorio .
SMRT FASIZMU I KAPITALIZMU - SLOBODA NARODU !

jastreb

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav iz Australije Empty Re: Pozdrav iz Australije

Počalji  Admin Čet Apr 30, 2009 3:25 am

Podrzvam! cheers cheers cheers cheers lol! lol! lol! lol!
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 164
Datum upisa : 01.03.2008

http://www.novikomunisti.bloger.hr/

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav iz Australije Empty Re: Pozdrav iz Australije

Počalji  jastreb Čet Apr 30, 2009 4:34 am

Ja cu da prezentujem svoje ideje na ovom sajtu a voleo bih da znam kako mogu da kontaktiram sa vama kada budem dolazio u Srbiju ( verovatno Jul -Avgust ove godine ) , pocecu uskoro sa pripremanjem prezentacija komunisticke partije i pokreta i same ideje, videcu i sa lokalnim komuistima ovde. vi mozete da sirite mrezu na prostore bivse SFRJ , a ja bih rekao i Grcke,cuo sam da nasi grcki drugovi imaju jaku organizaciju i veliko iskustvo visedecenijske borbe protiv svetskog imperijalizma. Grcka je nazalost bila ostavljen ana milost i nemilost nakon II sv. rata inace je socijalizam trebao da bude uveden i u Grcku. Staljin se odrekao Grcke zarad " mira u kuci " sa Zapadom. Ipak, cuo sam da imaju jak i dobro organizovan pokret kao i veliko iskustvo, predlazem da u Julu -Avgustu odemo zajedno do njih ili da njihova delegacija dodje kod nas, radi definisanja potencijalnog " Balkanskog saveza komunista " . Narvno pre toga da se uspostave izvesni kontakti. Zelim da konacno pocne nesto da se radi, ne zelim da kazem npr. " ... branko Kitanovic me razocarao i to me vise ne interesuje ..." Branko Kitanovic ( ili bilo ko drugi, Branka sam uzeo samo kao primer ) neka radi svoj posao a mi cemo svoj !
SMRT FASIZMU I KAPITALIZMU !
drug jastreb je govorio !

jastreb

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav iz Australije Empty Re: Pozdrav iz Australije

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu