NOVA KOMUNISTICKA PARTIJA SRBIJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nova Jugoslavija?

+2
Vuk
Vihor
6 posters

Ići dole

Nova Jugoslavija? Empty Nova Jugoslavija?

Počalji  Vihor Ned Mar 09, 2008 4:43 am

Kakva su vaša mišljenja o tome da li se može i kako stvoriti nova Jugoslavija, na kom principu bi ona funkcionisala. Možda čak stvoriti i federaciju Balkansku-podunavskih zemalja. Drugarski pozdrav.

Vihor

Broj poruka : 312
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.03.2008

http://vihor-vihor.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nova Jugoslavija? Empty Re: Nova Jugoslavija?

Počalji  Vuk Pon Mar 10, 2008 2:52 am

Nova Jugoslavija? Tesko pitanje u danasnje vrijeme.
Evo vec vise od 8 godina pokusavam objasnjavati na internetu razloge za jednu zajednicku drzavu na Balkanu a u stvarnosti se nastavlja cijepanje one nase jedine SFRJ.
Meni je onaj sistem i ona sloboda koju smo imali bila dovoljna. Kad bi se opet to vratilo bio bi sasvim zadovoljan.
Normalno kad bi se jos greske ispravile a dobre stvari jos vise unapredile to bi bio ogroman uspjeh.
Medutim ljudska svijest kod velike vecine gradana SFRJ nije dostigla dovoljan nivo.
Jos uvijek se vise razmislja o svojoj vlastitoj "sreci" a ne shvata se da je svacija vlastita sreca kako rece Ivo Lola Ribar ustvari povezana sa zajednickom srecom.
U mom životu postoje samo dvije stvari: moja služba našem svetom cilju i moja ljubav prema tebi, najmilija moja. Našu sreću i život koji smo htjeli nismo , kao ni milioni drugih, mogli ostvariti izolovano, već samo preko naše borbe i naše pobjede. I zato su te dvije stvari u suštini , u meni samom, jedno.

Pozdrav Vuk.

Vuk

Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nova Jugoslavija? Empty Nova jugoslavija

Počalji  Valter Pet Mar 21, 2008 1:58 am

Veoma kompleksna tema, a tako jednostavna.

Kako sad pa to??

Po meni veoma jednostavna zato sto mi sve imamo. Imamo USTAV, imamo ZUR i tako dalje.

Koliko se ja secam nije smetalo uredjenje nasim gradjanima vec nasim protivnicima.

Govorili su " Gradjani nemogu da se slazu, nemogu zajedno" to nije istina.
Najkasnije danas svi znamo, sistem je bio "trn " u oku nasim nepijateljima.

Najbolji sistem na zemaljskoj kugli.Zelim odmah naglasiti, za mene nema Jugoslavije bez SFRJ-e. Sve ostalo je
" mehur od sapunice". Neka jugooslavija nije SFRJ, pa je za mene isto sto i EU, a ja sam protiv EU, zato sto EU nije sistem za njene gradjane vec za kapitaliste=profitere.

Nivo inteligencije kod vecine nasih gradjana, nedostatak snage ili volje vodece strukture je doveo do razsula a ne neslaganje gradjana.

Po sistemu " Zavadi pa vladaj " su tadasnji politicari iskoristili momenat za promenu sistema. To je najveci zlocin u istoji sveta.

Znaci samo suprotnim ponasanjem se nesto moze postici.
Sloga, razumevanje, tolerancija i pre svega zelja samih gradjana za promenom ove agonije, nam moze doneti svetlo u tunel u kom se trenutno nalazimo.

Mi mozemo, ako hocemo.
Mi mozemo ako prestanemo da se " guramo" iznad drugih.
Kada budemo svi shvatili, da samo ako vucemo" strik " sa iste strane, mozemo stici do cilja.

Valter Wink
Valter
Valter

Broj poruka : 33
Datum upisa : 21.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nova Jugoslavija? Empty Re: Nova Jugoslavija?

Počalji  Vox Sre Apr 02, 2008 9:25 am

Situacija u Jugoslaviji, mozda puno kompleksnija nego sto mi mislimo i zato prilikom pokretanja bilo kakve inicijative treba biti jako oprezan..
Oprezan u tom smislu da nam jezik ne bude brzi od pameti, jer svaka javno izgovorena rijec moze svakako da se protumaci ovisno od toga ko je neku rijec izgovorio, zasto je tako izgovorio, gdje ju je izgovorio, na kojem mjestu je izgovorio itd. itd i ovisno od toga ko i zasto javno izgovorenu rijec tumaci...

Imamo situaciju ovakvu kakvu imamo, pa po mom misljenju stvari treba tako i posmatrati.. Svakaka Jugoslovenska republika ima svoju specificnost kad je u pitanju situacija na terenu... Svi imamo svoje poglede na buducu Jugoslaviju ako do njene obnove dodje, a nikome nam ta Jugoslavija nije mrska... Svi smo za Jugoslaviju, ali svi nevidimo jednako tu buducu Jugoslaviju.. Vjerovatno ni svi ne zelimo istu Jugoslaviju, ali da zalimo za Jugoslavijom i da zelimo Jugoslaviju to je ocito...

Ja ponekad znam i javno reci da su dvije Jugoslavije do sada napravljene i unistene sto je istina... Unistene mozda zato sto nisu bile dobro napravljene... Druga je bila puno bolja od prve u tome se svi slazemo, a slusao sam davno od ljudi koji su zivjeli u prvoj Jugoslaviji da je ova druga bila puno bolja i nisam nikada cuo nikoga da je izrazio zaljenje za prvom Jugoslavijom...

E, sad ako mi svi imamo taj globalni cilj da podstaknemo obnovu Jugoslavije onda po meni licno bi trebalo razmisljati o jos boljoj trecoj Jugoslaviji nego sto je bila ona druga... Da me se pogresno ne razumije, ne zelim ovim reci da ona druga nije valjala, ali da je mogla biti jos bolja to svakako mislim... Ja imam svoje osobno misljenje kako bi trebala da izgleda eventualno treca Jugoslavija, ali o tome ovde nebi puno govorio jer znam da se sa mojim misljenjem nece neki drugovi sloziti zato bolje da to preskocim... Reci cu samo to da Jugoslavija koju ja vidim u buducnosti je po mom uvjerenju moguca, a nikako to nije samo moja zelja... Reci cu i to da ko god pokusa da gradi Jugoslaviju onakvu kakvu zeli da je po mom misljenju ideja o takvoj Jugoslaviji unaprijed osudjena na propast... Jugoslavija se moze samo graditi na istini i po mjeri sviju podjednako...

Mislim da Jugoslovenska ideja taman ona bila i najbolja ako bi krenula iz Srbije ili iz Hrvatske bi unaprijed bila osudjena na neuspjeh.. Hoce li se u ovoj mojoj konstataciji neko samnom sloziti ili nece ja to neznam, ali ja to tako mislim i ubjedjen sam da sam u pravu... To sto ovako mislim neznaci da nemislim da Srbija i Hrvatska ili bolje reci Srbi i Hrvati u cjelini nebi trebali da odigraju glavnu ulogu u eventualno stvaranju najnovije Jugoslavije....

Kako kaze Valter mi imamo Ustav 1974 imamo ZUR i netreba biti puno pametan pa zakljuciti da taj Jugoslovenski Ustav moze poslutiti kao osnov za buducu Jugoslaviju, cak puno bolju od one koju su nam dusmani preko nasih domaci izdajnika i licemjera unistili..

Nije tesko primijetiti da je svakim danom sve vise ljudi onih koji se sjecaju Jugoslavije i njenog savrseno izgradjenog sistema.. Takodje se primjecuje da je sve vise organiziranih grupa gradjana ili na internetu ili kroz razna udruzenja i pokrete otvoreno govore o Jugoslaviji, ali te grupe i ta Udruzenja nemaju jedinstven program kako doci do cilja koji se zove Jugoslavija...
Svi imamo potpuno opravdane razloge da govorimo da je Jugoslavija bila savrsena zemlja posebno u odnosu na njene pravne nasljednice danasnje drzave nastale raspadom Jugoslavije, jer je to jednosravno istina koju ni najveci protivnici obnoje Jugoslavije ili Jugoslovebske zajednice vise nemogu negirati..

Ja cesto u razgovoru sa ljudima koji su skloni da tvrde da Jugoslaviju treba sto prije zaboraviti, jer je ona proslost postavim pitanje; Sta je danas bolje zato sto nam se zemlja ne zove Jugoslavija Mnogi na to nemaju odgovor, ali onda da bi ipak na neki nacin opravdali svoju tvrdnju da je Jugoslavija proslost kazu: Pa mi to moramo zaboraviti, jer svijet i Amerika tako hoce..

Po meni u tom grmu lezi zec kako bi rekao nas mudri covjek Balkanski..
Nase ljude samo treba ubijediti, da je taj isti svijet i Amerika nas okupator i da mu se treba suprostaviti, ali da se nemoze tom svijetu suprostaviti samo naprimjer jedna ili dvije drzave nastale raspadom Jugoslavije, vec da to moraju svi zajedno, jer ko god da se suprostavi sam Amerika ce da ga klepi po usima, a ostali ce da se vesele, ali vesele se samo zato sto neznaju da ce se i njima isto desiti samo ako krivo pogledaju obicnog Americkog vojnika koji gazi ovu nasu napacenu zemlju i posmatra nas sa visine kao da je on dosao iz svemira svemirskim brodom a mi svi pali jedni sa Marsa a drugi sa Venere, ali on nikako da razvrsta one sa Marsa i one sa Venere pa da ih podijeli po tom osnovu jer on nevidi ko je sa Marsa a ko sa Venere (nevidi razliku),, Razliku medju nama vidimo samo mi i niko vise, ali dok nama to postane jasno bojim se da ce tada biti i suvise kasno...
Nova Jugoslavija? Pokazivac
http://www.tito-bihac.org/Radio%20Sajuz.htm
Vox
Vox

Broj poruka : 5
Datum upisa : 09.03.2008

http://www.tito-bihac.org/moj%20blog.html

Nazad na vrh Ići dole

Nova Jugoslavija? Empty Nova Jugoslavija..*druze Zeljko mi ti se kunemo*..?

Počalji  *Lune* Uto Apr 22, 2008 11:10 am

Odgledao sam naYou Tube...Kao da nedostaje Crna Gora..? Pristina..? kao da ima samo dva ratna zlocinca..?..nije mi jasan *kriterijum* da bi mogao da se izjasnim...Ali jesam za Jugoslaviju..u njenim *starim granicama*, clanicu UN, nesvrstanu...YU koja se ne sprda sa rezolucijom 1244 UN..obzirom da je bila osnivac UN...i mnogo bi bilo potpitanja...inace veoma tezak zadatak...koji zahteva..jedinstveni pokret svih zainteresovanih pojedinaca i grupa..udruzenja..pokreta...ovako razasuti imamo male sanse bar za YU koju ja poznajem !

*Lune*

Broj poruka : 163
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2008

http://www.theodora.com/flags/burning

Nazad na vrh Ići dole

Nova Jugoslavija? Empty Re: Nova Jugoslavija?

Počalji  Vox Pet Apr 25, 2008 9:20 am

Jugoslavija je puna ratnih, a i poratnih zločinaca...
Jugoslavija je puna narodni heroja koji su istovremeno za nekoga zlocinci...
Jugoslavija je puna narodnih neprijatelja koji su istovremeno za nekoga idoli...

Kad Jugosloveni, ali oni koji dešavanja u Jugoslaviji u zadnjih 20 godina budu realno procijenjivali i osudjivali i kad se sloze u tome da su njihovi nacionalni prestavnici koji su vodili politiku navodnog nacionalnog otriježnjenja ustvari vodili politiku nacionalnog unistenja, tad ce Jugosloveni moći naći zajedničku formulu za buduću Jugoslaviju bolju i od prve (SHS) i od druge (SFRJ)

Kad Jugosloveni svate riječi i poruku Josipa Broza Tita ,,Socijalizam manjinu i većinu odbacuje, a onda nema ni većine ni manjine, već ima ravnopravan narod i ravnopravan čovjek".
Kad to svate oni koji su u relativnoj većini da nema vladavine većine nad manjinom u Socijalizmu onda će Jugoslavija moći da se ujedini na principima ravnopravnih naroda i ravnopravnih Republika i Autonomnih Pokrajina u okviru Jugoslovenske zajednice.. Najbolje je to rekao zadnji Jugoslovenski Ustav donesen 1974 i tu netreba biti puno pametan da bi se došlo do zaključka da onaj ko negira zadnji Jugoslovenski Ustav istovremeno negira i ravnopravnu Jugoslaviju sa ravnopravnim narodima i ravnopravnim republikama...

U slučaju pokretanja bilo kakve inicijative za obnovu Jugoslavenske zajednice ako polazna osnova nije zadnji Ustav Jugoslavije bez obzira odakle inicijativa bila pokrenuta osudjena je unapred na neuspjeh..
Sve Jugoslovenske republike (današnje države) pa i Autonomne pokrajine moraju biti ravnopravne učesnice u eventualnoj obnovi Jugoslavije, u protivnom od Jugoslavije nema ništa, a ako od Jugoslavije nema ništa onda nema ništa ni od Jugoslovenskih republika (današnji država). Lično hoću da vjerujem da je sve više onih koji počinju polako da svataju da današnje države nastale disolucijom Jugoslavije su svakim danom sve manje nezavisne i da će se naći Jugoslovenski antifašisti ne opterećeni vlastitim nacionom i ne opterećeni isticanjem različitosti medju Jugoslovenima koja svakako postiji, ali ne u tolikoj mjeri da nebi mogli da zive na jednom zajedničkom prostoru...
Vox
Vox

Broj poruka : 5
Datum upisa : 09.03.2008

http://www.tito-bihac.org/moj%20blog.html

Nazad na vrh Ići dole

Nova Jugoslavija? Empty Odgovor

Počalji  Valter Sub Maj 03, 2008 3:29 pm

Kada gradjani budu shvatili, da tvrdnje, da narodi nisu mogli vise zajedno, nisu tacne.
Kada se budu setili da su ziveli dugi niz godina jedni pored drugih i to slozno i mirno, ce poceti da se pitaju, ko je tu " supu " zakuvao??
Ko pocne da se pita ( a ne samo prhvata, zdravo za gotovo) taj nadje i odgovor.

Svak onaj ko je za slobodu, ce se za nju i boriti.

Biti sluga kapitalistima znaci predati se i ziveti kao rob.

Bez obzira, dali ziveli u "lancima" ili u zlatnom " kavezu" to nije sloboda.
Sloboda je stanje u kom narodi i nardonosti ravnopravno odlucuju o svom zivotu, a ne, neko drugi u njihovo ime.

Koju preglednost ili koji osecaj ima politicar koji sedi u Brislu?? Ma osecaje za svoj narod nemaju ni ovi nasi politicari danas a kamoli oni u Briselu.

sad mi ( ovoga trenutka ) pade na pamet ona nasa : " Bolje rat nego pakt, bolje grob nego rob" i mada znam da niko nece rat
( sto je i normalno ) ako nasi politiaci budu ovako nastavili da predaju svoje drzave kao " belo roblje " u ruke EU se nece dobro zavrsiti. Ili cemo svi postati robovi kapitalista ili ce ponovo biti " Oj kozaro, oj joj kozaro"........

Nema neke jugoslavije, postoji samo jedna prava jugoslavija i to je SFRJ-a.

Svi oni koji se bore za neku jugoslaviju u "okviru " Eu se samo zamajavaju. Kad se nase drzave nadju u EU ( sto jos i nije neka prepreka) ali kad budu sve drzave u NATO usle, moze da pses kuci, propalo. NATO je kao mafija, niko iz nato-a nije izasao. Uz pomoc SAD-a NATO diriguje svetom i.( tacka)

Zato je veoma bitno dobro razmisliti dok ( ako uopste ) jos ima vremena.

Valter
Valter
Valter

Broj poruka : 33
Datum upisa : 21.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nova Jugoslavija? Empty Pucina je......?..

Počalji  *Lune* Sub Maj 10, 2008 9:49 am

Vladika Njegos...*Pucina je stoka jedna grdna*...Hegel...*Svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje*...Milan Kangrga...*Sto se tice radnika i njihovog sadasnjeg, a bice i buduceg polozaja, moram bez ikakve malicioznosti reci da su zasluzili to sto imaju. Pre svega, 7o do 80.000 tzv. clanova SKH preko noci je 1990-1991. preslo u Tudjmanovu HDZ, a medju njima i veliki broj RADNIKA, koji i danas daju svoje glasove desnici. A sto se tice dvadesetogodisnjaka, koji neznaju nista o tome kako se ves dobro i sigurno zivelo u onom tzv. socijalizmu, shvatljivo je njihovo drzanje danas....2003 godine. Kangrga je umro 25 aprila ove godine (2008). I u opste nije problem sto je naveo primer iz Hrvatske, stanje je identicno u drugim republikama pa i Srbije. Na domacoj i svetskoj sceni.*slobodna jugoslavija.com*...ce verovatno *autoritetom. glavnog i odgovornog urednika, KGB.. komesara javne misli i reci...cenzor..prozvati pomenuta lica Cetnicima, Belim orlovima, Guzonjama,Matorim konjinama...itd..ovo iz razloga sto pomenuti Marksista, filozof..STRIC..ima jos par rezervnih nickova..*bastini* *Slobodna Jugoslavija.*..bar prema svom ..inace ga ne bi spominjao kao *svesnog proletera i u isto vreme naprednog *intelektualca* rangovanju i komuniciranj sa drugima.

*Lune*

Broj poruka : 163
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2008

http://www.theodora.com/flags/burning

Nazad na vrh Ići dole

Nova Jugoslavija? Empty A Goran Babic u PECAT MAGAZINU..tvrdi

Počalji  *Lune* Uto Maj 20, 2008 3:41 am

Pariski studenti godine 1968. nisu sasvim bez razloga lansirali svoj cuveni poklic *BUDIMO REALNI, TRAZIMO NEMOGUCE !*...Ali da se mi malo pitamo ovde na sajtu...naravno, to sto je za njih u Parizu bilo *nemoguce*..postojalo je u SFRJ i bilo vrlo moguce, ali preuzimanjem, davanjem podrske Pariskim..Europskim vrednostima...otisli smo u pizdu materinu...onako sa sve dugackom kosom do dupeta, hasisom u ustima, k....m u dupetu...gitarom preko ramena...joga prekrstenim nogama iza vrata....itd, u ostalom pitaj te vase roditelje...*decu cveca*...i slicno Sleep Sleep Sleep Sleep

*Lune*

Broj poruka : 163
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2008

http://www.theodora.com/flags/burning

Nazad na vrh Ići dole

Nova Jugoslavija? Empty Para vrti gde burgija nece

Počalji  *Lune* Sub Jun 28, 2008 9:47 am

..nekada buntovni SEZDEESET OSMASI..bili su i Joska Fiser, havijer Solana..prof Dragoljub Micunovic...da li ubacebi, da li konvertiti..danas su pod barjakom prikrivenog fasizma i terorizma..onaj ko ponudi kao resenje...lastavicu..*RADNIK NEMA PRAVO NA RAD*..izjuri desetine hiljada radnika na ulicu, onaj ko naredi i saucestvuje u bombardovanju Somalije, Jugoslavije, Iraka nije nista drugo nego FSISTA...UNUTRASNJI PRITISAK PROLETARIJATA, PLASI KAPITALISTE..koji posezu za imperijalizmom kao resenjem, udruzuju vojne efektive kao spas od CRKAVANJA, POVECAJMO PRITISAK, GOSTUJMO NA SVIM FORUMIMA I SKUPOVIMA..PROGONIMO FUKARU NA SVAKOM KORAKU !..revolucionarna pravda mora da se zadovolji, zlocini moraju da budu kaznjeni, a fasizam je zlocin !

Do konacne pobrde !

*Lune*

Broj poruka : 163
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2008

http://www.theodora.com/flags/burning

Nazad na vrh Ići dole

Nova Jugoslavija? Empty Non pasaran

Počalji  kreckoxxx Pon Avg 04, 2008 3:27 pm

Kada se dogodi da se ljudi rastanu i na mnogo mirniji nacin obicno idu dalje i traze nesto novo, uredu je prisecati se ali vracati se na staro je sama ludost.
kreckoxxx
kreckoxxx

Broj poruka : 28
Datum upisa : 04.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nova Jugoslavija? Empty Re: Nova Jugoslavija?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu