NOVA KOMUNISTICKA PARTIJA SRBIJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jugoslavija?

+3
*Lune*
Vox
Vihor
7 posters

Ići dole

Jugoslavija? Empty Jugoslavija?

Počalji  Vihor Uto Mar 11, 2008 5:12 am

Drugarice i drugovi, zanima me šta za vas predstavlja Jugoslavija, da li vam je ona draga kao socijalistička republika, kao federacija naših republika ili nešto treće?

Vihor

Broj poruka : 312
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.03.2008

http://vihor-vihor.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslavija? Empty Re: Jugoslavija?

Počalji  Vox Čet Apr 03, 2008 8:15 am

Jugoslavija je svojim Demokratskim Socijalizmom Ustavom 1974 godine dostigla najveci oblik Demokratske, Radnicke i Sicijalne drzave najbolje uredjenog drzavnog sistema u svijetu.. Takva Jugoslavija je najbolja Jugoslavija koju bi ja pozelio...
Ove napred iznesene cinjenice niko nemoze pobiti, a ako ima neko u Jugoslaviji ili bilo gdje na svijetu da ima bolje rjesenje za Jugoslaviju tome treba skinuti kapu i priznati mu da je genije...
Jugoslavija? Pokazivac
http://www.tito-bihac.org/Radio%20Sajuz.htm
Vox
Vox

Broj poruka : 5
Datum upisa : 09.03.2008

http://www.tito-bihac.org/moj%20blog.html

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslavija? Empty Pomen....

Počalji  *Lune* Sre Jul 30, 2008 9:12 am

U Puli je umro veliki Jugosloven, covek, bokser Mate Parlov, neka mu je vecna slava i hvala !

*Lune*

Broj poruka : 163
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2008

http://www.theodora.com/flags/burning

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslavija? Empty Re: Jugoslavija?

Počalji  Toti Čet Jul 31, 2008 11:09 am

Vox ::Jugoslavija je svojim Demokratskim Socijalizmom Ustavom 1974 godine dostigla najveci oblik Demokratske, Radnicke i Sicijalne drzave najbolje uredjenog drzavnog sistema u svijetu.. Takva Jugoslavija je najbolja Jugoslavija koju bi ja pozelio...
Ove napred iznesene cinjenice niko nemoze pobiti, a ako ima neko u Jugoslaviji ili bilo gdje na svijetu da ima bolje rjesenje za Jugoslaviju tome treba skinuti kapu i priznati mu da je genije...
Jugoslavija? Pokazivac
http://www.tito-bihac.org/Radio%20Sajuz.htm


Druze APSOLUTNO TAČNO....veliki pozdrav...
Toti
Toti

Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslavija? Empty Odgovor

Počalji  kreckoxxx Čet Avg 07, 2008 2:53 pm

Ovde nastavljam pricu koju smo poceli a ne pripada temi danasnja omladina
Ako se bivsi narodi i naronosti nisu toliko mrzeli kakav smo masakar mogli da ocekujemo da je medju njima bila mrznja.Za D. Tucovic i S. Markovic ne verujem da bi i danas bili za jugoslovensstvo a od tita i ne ocekujem nista drugo nego da velica isto .Moram vas podsetiti da su clanovi partije bili:V. Draskovic, A. Izebegovic , S. Mesic, Tudjman i dr. Tako ako negde postoji mrznja i krivica postojala je u partiji kao i u samom generalstabu koji je dozvolio sam raspad iako je JNA vazila za najjace armije na svetu.
kreckoxxx
kreckoxxx

Broj poruka : 28
Datum upisa : 04.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslavija? Empty Re: Jugoslavija?

Počalji  Toti Pet Avg 08, 2008 7:45 am

E u tome i jeste bio problem SKJ,sto je primila tu gamad u partiju....
ZA takve treba goli otok...A najveci je fazon sto ih je SKJ izskolovao i odhranio,a oni su razrusili Jugoslaviju zajedno sa milosevicem, americkim insajderom....
Toti
Toti

Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslavija? Empty Po mom misljenju...

Počalji  Admin Pet Avg 08, 2008 1:24 pm

Greske velike JUGOSLAVIJE su bille:

Sto je bila podeljena na republike,
sto je bilo podele nacionalnosti,
i sto nije ucinila nista po pitanju uticanja zapadne kulture.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 164
Datum upisa : 01.03.2008

http://www.novikomunisti.bloger.hr/

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslavija? Empty Slazem se sa Admin

Počalji  kreckoxxx Sub Avg 09, 2008 8:36 am

Ne samo da se nije borila nego je upravo clanstvo u partiji omogucavalo zapadni nacin zivota (karijera, novac) zato su upravo karijeristi najlakse dolazili do funkcija.Partija je postajala sredstvo - i dan danas mnogi obicni ljudi koriste clanstvo neke partije da bi nasli zaposlenje a oni uvidjajniji za uticajne i mocne funkcije. Razlika je sto je to delom prirodno za kapitalisticki sistem a za komunizam to nije.
kreckoxxx
kreckoxxx

Broj poruka : 28
Datum upisa : 04.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslavija? Empty * Moz da bidne, al ne mora da znaci *

Počalji  *Lune* Ned Sep 14, 2008 5:01 am

Ta..*gamad*..tada nekada, mladi ljudi...verovatno tada, kada su bili primani nisu bili takvi, sa vremenom rastu ambicije, pojavila se lova, neostvarene ambicije i nemastine iz detinjstva...a novo drustvo i lestvica ko na tacni, ocigledno..nesto nije funkcionisalo...*OZNA*...nije zastitila narod, *od Staljina* jeste ali..*od samih sebe* nije...apetiti su rasli, zapadni argumenti na pijaci Ponteroso..primamljivi, price gastarbajtera i baustelaca...simpaticne, a domaca inflacija i njihovi *maroni*..donosili su zaradu..ide to polako ali sigurno, klatari evo i dan danas. Kos kuce smo zabusavali, omtali pa i sabotirali..ali na zapadu kod gazde, kazu i medju najboljim radnicima. Tako da je ispala parola..* Tudje ocemo a svoje prodamo*

*Lune*

Broj poruka : 163
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2008

http://www.theodora.com/flags/burning

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslavija? Empty Jugoslavija, zanimljivi projekat

Počalji  gorangm Čet Jan 28, 2010 11:40 am

Jugoslavija je dugo vremena bila jako zanimljiv, i kompleksan projekat. Multikulturalnost, postojanje vise zajednica, narod, visejezicnost, vise religija. To je bilo bogatstvo koje najsiromasniji narodi nisu umeli da prihvate i da koriste. Mislim da se Jugoslavija raspala zbog velikosrpskog hegemonizma. Kod mnogih filozofa naci cete tvrdnje da u istoriji uvek pobedjuju najnazadnije ideje. Problem je dakle bio u zelji Srba da posredstvom drzavne bezbednosti kontrolisu Jugoslaviju. Imam utisak, mada podatke o tome nemam, i tesko bi se mogli naci. No kazem Jugoslavija je bila Amerika u malom takoreci. Prisustvo svih naroda i nacija. Problem je bio u nemogucnosti komunikacije i gradnje zajednice na toj osnovi. Tacnije u nesposobnosti entiteta da se u njima uspostave "sistemi vrednosti", koji ce da odrzavaju zajednicu, kroz njihovu interakciju. Tipicna je za Srbe ta unitarnost i strah od "cepanja" drzave, ne znam otkuda ta megalomanija kod naroda koji je imao jako malo sposobnih i pametnih vodja u istoriji ako ih je uopste i imao. Koliki su samo otpori autonomiji Vojvodine. Koliko je Vojvodina unazadjena u ekonomskom smislu zadnjih tridesetak godina uglavnom zahvaljujuci unitarnosti. I vladavini Beograda. Pa i mnogi drugi krajevi u Srbiji. 1989. godine u Beogradu je bilo 250.000 industrijskih radnika a sada ih je 4800. Jugoslavija. Sta da se kaze iskren da budem meni je onda a i danas izvesnija i jasnija bolje uocavam njen identitet nego Srbiju. Srbija je nekako u maglovitom i tamnom srednjem veku izvire i ponire takoreci nestaje u srednjem veku, a Jugoslavija je jasna i uocljiva bar iz perspektive Srbije. Ali proglasavati Srbiju za Jugoslaviju ili Jugoslaviju za Srbiju bilo je greska. Mislim da su najveci krivci za uspon SM u Srbiji Gracanin, Ljubicic, Ckrebic i ta garnitura, koji su se pred naletom evropskih standarda o ljudskim pravima i ljudskom dostojanstvu povukli i doveli SM prvenstveno da bi sebe i svoje biznise zastitili. Citao sam cini mi se da je kod Branka Mamule na posedu, privatnom radila JNA. I nikom nista, rat i spas, za takve ljude. To nije prvi put da se desava kad je Srbija u pitanju, pred prvi svetski rat slicno se desilo, Srbija je bila u ogromnim dugovima da bi je "spasile" ratne reparacije. Slicnu situacliju imamo i danas, ne znam samo da li su velike sile spremile rat ili ga spremaju, zasad se bore da ga izbegnu, mada kriza je duboka, strukturna kriza. Kapitalizam.

Jugoslavija, zemlja u kojoj sam rodjen. Trobojka sa zvezdom, grb. Sport. Mladost. I ljubavi. Koje pamtim i koje su prosle. I strasti... Zeleo bih da promenim entitet, zbilja u Srbiji ne vidim nacina da nadjem sebe ni kao ateistu ni kao komunistu, ni kao hriscanina ni kao muskarca...

gorangm

Broj poruka : 9
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslavija? Empty Re: Jugoslavija?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu