NOVA KOMUNISTICKA PARTIJA SRBIJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komunizam i socijalizam

+2
*Lune*
rozalin1
6 posters

Ići dole

Komunizam i socijalizam Empty Komunizam i socijalizam

Počalji  rozalin1 Uto Mar 11, 2008 10:26 am

Komunizma jos nije bilo
Prve ideje komunizma javile su se u starim civilizacijama Istoka i Mediterane. te ideje prenosili su prvi krscani.

Oktobar 1917 nije bio pobjeda isto kao sto ni rusenje Berlinskog zida nije bio pad komunizma.
U toku Francuske revolucije prvi put je na podrucju Evrope formulisan .

"Zavjera za jednakost", kojoj je Babeuf stajao na celu, htjela je da se "komunizam uvede u drustvenu i politicku stvarnost".

Polovinom XIX. vijeka Karl Marx i Friedrich Engels kumovali pretvaranju tadasnjeg Saveza pravednika u Savez komunista, partiju evropskih radnika. Tada su porucili "Evropom kruzi bauk - bauk komunizma"..
Napisali su "Komunisticki manifest". u njemu su objasnjavali da je proleterijat klasa modernog drustva. Ona svojim radom stvara materijalna dobra i treba da zbaci sa vlasti kapitaliste, koji su njihov klasni neprijatelj i preuzme vlast. Drustvo su trebali da preurede u drustvo bez klasa, privatnog vlasnistva i eksploatacije.
rozalin1
rozalin1

Broj poruka : 130
Datum upisa : 10.03.2008

http://www.titanik.bloger.hr

Nazad na vrh Ići dole

Komunizam i socijalizam Empty Evropom kruzi bauk....

Počalji  *Lune* Sub Jun 28, 2008 8:17 am

Taj *bauk* sto kruzi Evropom, to nije bauk, to nije komunizam..to su rezultati rada koje treba da uberu kapitalisti, to je niklo iz semena koje su poejali..spremni su i na mali ustupk, na socijalizam u krilu kapitalizma...mnogo su ljudi unkzili...*ustajte vi zemaljsko roblje*..to nije bauk, to je poziv, apel proletarijatu, a delu tog proletarijata koji slovee za komuniste poziv da povedu i izvrse REVOLUCIONRNU PRAVDU...opet ce da bude, pod istraznim radnjama OZNA..*nisam ja maame mi..*...Vreme je za socijalnu revoluciju i slobodu tvfrdi i francuski profeor Iv Bataj...prevaranti 1968, neka se spreme za susret..Fiser, Solana, Dragoljub Micunovic....* pizde revolucije * sto jednom prilikom izrece jedan stari Crnogorac, komunista.

*Lune*

Broj poruka : 163
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2008

http://www.theodora.com/flags/burning

Nazad na vrh Ići dole

Komunizam i socijalizam Empty Re: Komunizam i socijalizam

Počalji  rozalin1 Ned Jul 06, 2008 8:36 am

U nase vrijeme malo je onih koji su spremni izaci pred narod, a malo je i onih koji bi krenuli za vodjama.
nekada smo imali ljude koji su pokrenuli mase Marks, Engels, Lenjin, Tito...
danas nam treba jedan takav...
rozalin1
rozalin1

Broj poruka : 130
Datum upisa : 10.03.2008

http://www.titanik.bloger.hr

Nazad na vrh Ići dole

Komunizam i socijalizam Empty Odgovor

Počalji  Valter Pet Jul 11, 2008 1:30 am

U svakom od nas " cuci" velika licnost, treba je samo u sebi probuditi.

Prvenstveno licnim primerom, odgovornoscu prema situaciji u kojoj se nalazimo. Realnim pogledom na sve oko sebe.

Trezveno ocenjivanje situacije u svetu i pravilno zastupanje svoga misljenja.

Veliko je razocarenje nase radnicke klase u vodecu strukturu u drustvu, pa se okrece matreijalnim interesima, sto je mozda trenutno lakse ali je dugorocno kobno za celu radnicku klasu.

Zato je neophodno potrebno, da sve one strukture, koje zastupaju interes radnicke klase izadju na ulicu i to radnickoj klasi i kazu.

Poverenje u partiju se mora povratiti kod gradjana, inace ce nastupiti teska vremena za sve nase gradjane.

Zato predlazem sirenje saradnje sa svim onim faktorima kojima je u prvoj liniji, interes radnicke klase.

Internet je veoma dobar primer za to.
Nema granica.
Posetite sve nase zemlje u sastavu bivse SFRJ-e i ucestvujte na forumima sa svojim konstruktivnim prilozima.
Nemojte dopustiti da vas neko provocira. Iznesite, kratko i jasno svoje misljenje i idite dalje. Sirenjem prave reci, sirite i prijateljstvo medju ljudima. Na taj nacin ce se i drugi uputiti na vasu internet stranicu.
Samo se na taj nacin moze pokrenuti masa.

" Samo zajedno smo jaci"

Valter
Valter
Valter

Broj poruka : 33
Datum upisa : 21.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunizam i socijalizam Empty Re: Komunizam i socijalizam

Počalji  Admin Pon Nov 17, 2008 11:59 pm

Napred u proleterski juris!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lol! lol! lol!
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 164
Datum upisa : 01.03.2008

http://www.novikomunisti.bloger.hr/

Nazad na vrh Ići dole

Komunizam i socijalizam Empty Re: Komunizam i socijalizam

Počalji  cilm Sub Jan 10, 2009 2:18 pm

Ми старији, знамо шта нам је пружио Социјализам и Комунизам! и какву смо дружаву и друштво имали!, али нове генерације које нису рођене у том добу немогу знати! које благодети смо имали!, па из тог разлога!, треба промовисати са веома јасном чињеницом коју треба предочити младима!,- У КОМУНИЗМУ СЕ СТВОРИЛА И БИЛА РАЗВИЈЕНА СРБИЈА!, А ПО ДОЛАСКУ ОВЕ ВЛАДАЈУЋЕ БАНДЕ НА ВЛАСТ, СРБИЈА ПРОПАЛА И НЕСТАЋЕ!

cilm

Broj poruka : 160
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komunizam i socijalizam Empty besklasno drustvo

Počalji  gorangm Uto Jan 26, 2010 8:14 am

Danas imamo li klase? Kako i sta je komunizam, da li je moguc. Sta znaci. Ideja je u besklasnom drustvu. U istoriji smo imali drustva severnoamerickih indijanaca koja su pocivala na tim principima da su svi ljudi plemena vlasnici svega. I da zive u zajednici sa Bogom a da je svako prekomerno eksploatisanje, kakvo namece kapitalizam nedozvoljeno i neprihvatljivo. Cak taj jezik, sanskrit i starojevrejski jezik nisu ni imali prisvojne imenice. Znaci jedna potpuno izmenjena filozofija i pogled na svet. Sta bi komunizam odnosno socijalizam znacio. Drustvo slicno svedskom drustvu? LIFE IST LIFE. Sta bi bilo i kako bismo mogli ljudsku svest mogli usmeriti da funkcionise u tom smislu da se ukinu prisvojne zamenice? Kako bi nas svet funkcionisao ocito je da postoji mnogo velika verovatnoca velike promene.

Zasto smrt fasizmu. Fasizam je najvisi oblik kapitalizma. Pogledajte USA. Oni za oruzje izdvajaju godisnje vise novca nego ostatak sveta. Oni namecu svoju "kulturu", njen obrazac, sistem vrednosti, i ne stide se fasizma nimalo, iako im je crnac predsedik, to je reklama, zanimljivo ma sta oni da urade, rade samo s jednom namerom da produze zabludu i laz koja se zove kapitalizam. Tri cetiri rata, tipicno znam podatke za rat protiv Iraka vodjen s namerom da se uhapsi Sadam, to je drugi rat oko dvehiljadite, dao je krila berzi nekih par godina. Trenutno se traze novi krivci, po kojima ce oslobodilacke bombe da padaju, ne bi li se berza osnazila. Dok je kapitalizma bice rata. Kako uspostaviti drustvo koje bi omogucilo opstanak ljudi i njihov zivot a da ne ugrozava njihove zivote i prirodu? To je citava filozofija, a mislim da bih ja licno za pocetak pogledao dela antonija gaudija, spanskog arhitekte, picassa, dalija, i jos par njihov sledbenika da bih krenuo dalje u istrazivanje. No moja partnerka je skrivenog lica. Naime grad ADRIA, tri cetiri metra ispod povrsine tog gradica u Italiji nalazi se lice grada po kom je davno davno dobilo naziv Jadransko more. To je isto jedna enigma, i zadatak, drugovi i drugarice, videti lice Adrie. Ja sam njeno lice mozda i gledao a i kada ga gledam ja ga ne vidim najbolje, mozda ga ona ne krije, mozda je samo meni skriveno...


"pored dobrog programa treba i sreca da nas prati drugovi... "

gorangm

Broj poruka : 9
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komunizam i socijalizam Empty Re: Komunizam i socijalizam

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu